Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Цікаві факти про Єгипет

Цікаві факти про Єгипет

Blog thumbnail

Слід визнати, що Єгипет є однією з найбільш захоплюючих ранніх древніх цивілізацій в історії людства. Ми зібрали разом деякі з найцікавіших фактів, щоб ваш відпочинок в Єгипті був ще більш захоплюючий!

Єгипетські піраміди

Факт 1. Всім відомо про піраміди Єгипту, але чи знаєте ви, що вони були побудовані в якості гробниць для фараонів і їх королівських сімей, щоб зв’язати їх з Богом сонця Ра? Якщо вам цікаво, більше 130 пірамід виявлені до сьогоднішнього дня.

Факт 2. Як ви думаєте, наскільки величезні ці піраміди? Уявіть спорудження вагою в шість разів більше, ніж сучасний 100-поверховий хмарочос. А ще уявіть собі будову, яке займає п’ять футбольних полів і дивиться зверху на статую Свободи. Це піраміда Хеопса в Гізі, яка стала домом для померлого фараона Хуфу.

Факт 3. Що можна сказати про людський бік значних пірамід? Тисячі, якщо не мільйони єгиптян загинули на будівництвах пірамід. Вони були поховані поруч в могилах.

Факт 4. До речі, праця робітників, які будували піраміди оплачувався. Вгадайте чому? Щоденною дозою в галон пива.

Факт 5. Перша піраміда була побудована в 2600 році до нашої ери єгипетським зодчим Имхотепом.

Факт 6. Имхотеп також вважається першим відомим в світовій історії лікарем, інженером і архітектором.

Факт 7. Кішки не були домашніми вихованцями, але вважалися священними. Для древніх єгиптян кішка в будинку була гарантією успіху.

Факт 8. Кішки були не єдиними щасливими істотами. У той час як сучасні жінки отримали можливість користуватися правами і світ почав бачити жінок лікарів і жінок бізнес-магнатів тільки в 19-му столітті, єгипетські жінки могли вести бізнес, стає лікарями і жрицями.

Факт 9. Боги Єгипту були настільки численні, що практично всі області мали божественний контроль. Від людських емоцій до природного порядку і лих. Горе тим, хто пішов проти волі більш ніж 1000 богів.

Факт 10. У кожного міста був свій улюблений Бог.

Факт 11. Хоча боялися всіх богів, Бог сонця Ра був найбільш шанованим.

Факт 12. Але честь бога-творця була дарована Хнума – зберігачу Нілу.

Факти про єгипетських мумій

Факт 13. Уявіть собі єгипетську мумію. Якщо у вас вистачить уяви, ви виявите, що бинт досягає в довжину 1,6 км.

Факт 14. Але навіщо муміфікувати мертвих? Відповідь на це питання знаходиться в загробному житті. Зберігаючи мертві тіла, стародавні єгиптяни вважали, що душі муміфікованих будуть мандрувати там вічно.

Факт 15. У процесі муміфікації всі внутрішні органи, крім серця, діставали з тіла і поміщали в посудину. Єгиптяни навіть вміли діставати мозок з голови трупа через ніс.

Факт 16. Можна було б припустити, що муміфікація зупинилася на фараонів і багатих єгиптян. Ні. Археологи відкопали 15 футів муміфікованих крокодилів.

Факт 17. Говорячи про муміфікованих фараонів, Рамсес II був найбільшим фараоном коли-небудь правлячим Єгиптом. Правління його тривало 60 років. Він мав більше 90 дітей, народжених від 8 дружин і понад 100 наложниць.

Єгипетські королі, королеви і фараони

Факт 18. Менес – перший земний правитель Стародавнього Єгипту, що жив приблизно з 3200 року до нашої ери. Помер у віці близько 60 років від ран, нанесених йому бегемотом під час полювання.

Факт 19. Фараони приховували своє волосся всередині корони або головного убору, званого Немес.

Факт 20. Пепі IIнаследовал престол у віці шести років. Його правління тривало 94 роки.

Факт 21. Пепі II відомий тим, що змушував рабів мазати медом, щоб мухи не летіли на нього.

Факт 22. Клеопатра – остання цариця елліністичного Єгипту, яка була формально заміжня за своїми братами.

Факт 23. Шлюб між братами і сестрами не є дивиною в Єгипті. Коли жінка була наступною по королівської лінії, вона повинна була вийти заміж за свого брата, щоб той допоміг їй в її королівських справах і забезпечив лояльність королівської сім’ї.

Факт 24. Клеопатра покінчила життя самогубством, щоб не стати полонянкою римського імператора Октавіана.

Єгипетські винаходи і відкриття

Факт 25. Якщо ви думаєте, що макіяж був придуманий і вдосконалений сучасною жінкою, то ви далекі від істини. Єгиптяни як жінки, так і чоловіки носили чудовий макіяж різних відтінків. Він був не тільки для краси, а й для захисту від сонячних променів, а також цілющим.

Факт 26. Ігри? Єгиптяни грали в свою версію кісток, звану «Сенет» близько 3500 років до нашої ери.

Факт 27. Ще один дивовижний факт про Єгипет в тому, що пиво було настільки улюбленим напоєм стародавніх єгиптян, що навіть мертві отримали можливість напитися через пивні приношення.

Факт 28. Єгипетське ієрогліфічне письмо – одна з систем єгипетської писемності. Використовувалося майже 3500 років, починаючи з рубежу 4-го і 3-го тисячоліття до н. е. Було записано понад семисот ієрогліфів.

Факт 29. Єгипет мав багато назв на різних мовах. Kemet, Deshret, Hwt-ka-ptah. Греки, ймовірно, не в силах вимовити його правильно змінили Hwt-ka-ptah на Aegyptus (Aigyptos).

Факт 30. Коли-небудь задавались питанням, звідки ідея 365 днів і 12 місяців? Це була ідея древніх єгиптян, заснована на їх астрономічних спостереженнях!

Факт 31. І так, ці розумні стародавні винайшли годинник теж!

Факт 32. Стародавні єгиптяни зробили першу зубну пасту. Її приблизний склад: попіл, порошок копит вола, обпаленої яєчної шкаралупи і пемзи.

Факт 33. Незважаючи на довгі шовковисте волосся, стародавні єгиптяни голили їх і носили перуки. З людського волосся – представники багатьох станів, з вовни і рослинних волокон – бідняки.

Факт 34. Найраніший протест працівників був в Єгипті за часів правління Рамсеса III.

Факт 35. Забудьте про уявленнях фараонів стрункими і атлетичними. Дослідження мумій показують, що більшість фараонів мали надлишкову вагу і, можливо, цукровий діабет.

Факт 36. Останні дані показують, що піраміди були побудовані єгиптянами, а не рабами з інших країн, як було зафіксовано раніше. Зараз вчені вважають, що таким чином єгипетські фараони не хотіли передавати знання про будівництво пірамід іншим народам.

Факт 37. Найперший мирний договір з відомих історії, був укладений між хетських царем Хаттушилем і єгипетським фараоном Рамзеса II в 1259 році до н. е.

Факт 38. Стародавні єгипетські лікарі практикували спеціалізацію ще в 450 році до н. е.

Факт 39. Використання запліснявілих речовин для лікування інфекцій староєгипетськими лікарями передбачає раннє знання про антибіотики.

Факт 40. Стародавні єгиптяни могли бути першими людьми, які тримали тварин в якості домашніх вихованців.

Факт 41. Дані з єгипетських стародавніх поховань свідчать про те, що єгиптяни користувалися туалетами, подібними сучасним.

Факт 42. Коли-небудь чули про плаття 5000-річної давнини? Воно було знайдено в стародавній єгипетській гробниці.

Факт 43. Таємниця загубленого міста Геракліон була остаточно вирішена після того, як місто було знайдено похованим на дні моря 1200 років тому.

Факт 44. Стародавні єгиптяни знали про комфорт подушки. Тільки вони були зроблені з каменю.

Факт 45. Заручини і обручки – ці традиції прийшли до нас з Єгипту.

Факт 46. Ми сумуємо про смерть наших вихованців, влаштовуючи їм похорони. Стародавні єгиптяни оплакували своїх шанованих кішок голінням наголо брів.

Факт 47. Інший дивовижний факт раннього Єгипту в тому, що християнство на час стало панівною релігією. Зараз християни Єгипту належать до Коптської православної церкви.

Факт 48. Побудований між 2558-2532 роками до н.е., великий Сфінкс є найбільшою в світі монолітної статуей.sfinks.jpg

Факт 49. Таємницю Сфінкса з відсутніми носом і підборіддям підживлює ряд теорій і міфів. Наприклад, одна з них говорить, що 1378 року пошкодив вигляд єгипетського пам’ятника архітектури фанатик-араб Мухаммед Саіме Аль-Дахр.

Підводячи підсумок, пропонуємо цікаві факти про Єгипет, яким ми знаємо його сьогодні.

Факт 50. Єгипет є домом для однієї з найбільших в світі гребель – Асуанської греблі. Побудована вона, щоб утримувати бурхливі води найдовшої річки в світі, Нілу.

Факт 51. Єгиптянин Джамаль Ібрагім назвав свою новонароджену дочку Facebook. За його словами, тим самим він хотів висловити подяку соціальної мережі, яка зіграла важливу роль в організації масових протестів у 2011 році.